همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید

3/5/2018 5:37:07 PM

همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید ، برای ایجاد فضایی با رنگ خاص می‌توان بر اساس سلیقه از آجر‌های رنگی استفاده کرد. آجر شیشه‌ای نوعی از آجر‌هاست که برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده و طبق نیاز مشتری در رنگ‌های متنوع عرضه می‌شو‌د.

به دلیل اینکه فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و شیشه بخاطر عدم استقامت در برابر عوامل محیطی و قابلیت انتقال صوت و حرارت برای این گونه فضاها مناسب نیست‌، استفاده از آجر شیشه‌ای در عین حال که نور را منتقل می‌کند‌، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را نیز دارا است.

مزایای استفاده از  آجر شیشه‌ای

‌آجر شیشه‌ای یا همان بلوک شیشه‌ای،‌ به عنوان یکی از المان‌های اصلی معماری ساختمان در جهان است. که این قطعات جدای از‌ جنبه‌های تزئینی، كاربردهای بسياری دارند. برای اتصال آنها معمولاً از ملات يا چسب به همراه اسپيسر يا جدا كننده استفاده می‌شود و بیشتر برای تامین نور طبیعی ساختمان توسط دیوارها کاربرد دارند. امروزه در معماری روز جهان، آجر شيشه‌ای نقش ويژه‌ای را ايفا می‌نمايد و مهندسان و طراحان و آرشيتكت‌های معتبر بين المللي از اين محصول در راستای ايجاد فضاهای دكوراتيو استفاده می‌نمايند. از مهمترین ویژگی‌های آجرهای شیشه‌ای می‌توان به عایق بودن صوتی و حرارتی مناسب، تامین نور داخلی ساختمان به نحو مطلوب با نور روز، تنوع در طرح و رنگ، قابل استفاده در پارتیشن‌، نمای بیرونی و داخلی ساختمان‌های تجاری و مسکونی و ایجاد فضای خصوصی امن و … اشاره کرد. از نظر مقاومت فشاری نزدیک‌ ۷ برابر محکم‌تر از بلوک سیمانی و ۴ برابر از آجر محکم‌تر است. از نظر عایق بودن، ۱۰۰٪ عایق گرما، سرما و رطوبت و۹۹٪ عایق صوتی است.

بلوك يا آجر شيشه‌ای دوجداره، شيشه قالبی وكيوم شده با ضخامت ۸ سانتيمتر است كه فضای داخلي آن خلاء است. اين بلوك‌ها در برابر سرما و گرما عايق هستند و نور را از خود عبور می‌دهند و می‌توانند در دكوراسيون داخلي خانه و پارتيشن‌بندی به كار روند. همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید.

انواع آجر شیشه‌ای

 • آجر شیشه‌ای مات
 • آجر شیشه‌ای طرح‌دار
 • آجر شیشه‌ای شفاف
 • آجر شیشه‌ای رنگی
 • آجر شیشه‌ای توپر
 • آجر شیشه‌ای ایمن یا ضد آتش

کاربرد  آجر شیشه‌ای

از این نوع آجر می‌توان به مقادیر قابل توجه در ساختمان‌های مسکونی، فضاهای اداری، انبارها، رستوران‌ها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی، برای پارتیشن بندی داخل ساختمان، دفاتر اداری، فضای بین سرویس‌ها، رختکن‌، فضای بین دوش و روشویی، اوپن، نمای ساختمان، ایجاد نورگیر در حریم همسایه‌ها، راه پله‌ها، دیوار استخرها، بین درب‌های ضد سرقت، سقف‌ها، کف‌ها استفاده کرد. همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید

برتری معماری آجر‌ شیشه‌ای نسبت به آجر سنتی

 • امکان استفاده در جداسازی‌های فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی
 • افزایش فضای مفید داخلی به واسطه ضخامت دیواره ۸ سانتیمتری در مقایسه با دیوارهای آجر سنتی که حداقل ۱۵ سانتیمتر است.
 • خواص بالای ایزولاسیون (صوتی-گرمایی)
 • سبک بودن دیوار ساخته شده در مقایسه با دیوارهای آجر سنتی
 • امکان بکارگیری طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در یک یا چند دیوار بنابر هر نوع سلیقه
 • سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و بکارگیری آجر شیشه‌ای در مقایسه با آجر سنتی، زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی وجود نداشته ولی آجر شیشه‌ای تنها شامل آجرچینی و بندکشی است.
 • قیمت تمام شده (شامل مصالح و دستمزد) یک متر مربع (در دو طرف دیوار) دیوار شیشه‌ای در مجموع در مقایسه با دیوار سنتی ارزان تر خواهد بود زیرا در دیوار سنتی بعد از آجر چینی مراحل گچ و خاک، سفیدکاری و رنگ آمیزی برای دو سمت دیوار همچنان باقی است که هزینه‌های قابل توجهی را به قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سنتی اضافه خواهد کرد.
 • نظافت و سادگی در دیوارهای شیشه‌ای به گونه‌ایست که حتی در فضاهای مسکونی به سادگی قابل انجام و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد.
 • نظافت و تمیزی دیوار شیشه‌ای به راحتی تنها با یک دستمال نم‌دار و برای سالیان طولانی انجام می‌شود در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند.
 • امکان بکارگیری آجر شیشه‌ای در تمام یا بخش‌هایی از نمای ساختمان
 • امکان بکارگیری آجر شیشه‌ای در ساخت سکو بندی آشپزخانه و یا میز اوپن آن
 • از آجر شيشه‌ای به مقادير قابل توجه در ساختمان‌های مسكونيی، اداری، رستوران‌ها‌، ابنيه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می‌شود.

كاشی شيشه‌ای

کاشی شیشه‌ای محصولی جذاب برای بسیاری از دکوراتورها و طراحان‌ است. چرا که قابلیت استفاده در هر فضا و شرایطی را دارد و طراح با تغییر نوع چیدمان می‌تواند فضاها را به زیبایی تزیین نماید‌. حضور کاشی‌ شیشه‌ای در طرح‌ها و سایزهای مختلف‌ در سال‌های اخیر در بازار، حاکی از گستردگی کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی است.

کاشی‌ شیشه‌ای ساخته شده با تکنیک فیوز به نسبت دیگر کاشی‌های موجود در بازار امتیازاتی دارد مانند سبک بودن این کاشی‌ها که باعث می‌شود در هر فضایی حتی در سقف‌ها که وزن عامل مهمی است به خوبی قابل استفاده باشند‌. از دیگر امتیازات این کاشی‌ها تنوع در طرح و رنگ است چرا که این نوع کاشی‌ها دست ساز بوده و امکان ساخت با هر طرح و رنگی را دارند‌. نصب ساده و آسان این کاشی‌ها بر روی هر سطحی با چسب آکواریوم از دیگر امتیازات آنهاست .دیگر خصوصیت ممتاز آنها به نسبت سایر کاشی‌های شیشه‌ای لبه‌های منظم و گونیایی است که باعث می‌شود در هنگام نصب کار بسیار منظم و دقیق و با کیفیت مناسب نصب شود‌.

پشت بعضی از انواع این کاشی‌ها با تکنیک ورق کاری به شکل براق و متالیک پوشش داده شده تا جهت استفاده در سطوحی که نیاز به پوشاندن سطح است قابل استفاده باشند‌. این کاشی‌ها تا حدودی شفاف بوده و قابلیت عبور نور با طیف‌های رنگی را دارند‌.

همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید

به بسیاری از افرادی که تمایل به تغییر دکور آشپزخانه یا سرویس‌های بهداشتی منزل خود دارند، تزیین آینه‌، کابینت و فضاهایی که در منزل به نظر ساده می‌آیند و نیاز به تغییر دارند مد نظرشان است، می‌توان  این نوع از کاشی‌ شیشه‌ای را پیشنهاد داد‌. هزینه کم‌، نصب ساده و تنوع این کار، این امکان را حتی به یک خانم خانه دار می‌دهد تا خود با استفاده از این کاشی‌ها به تزیین منزل  بپردازد.

کاشی‌ شیشه‌ای یکی از رایج ترین مصالح برای استفاده در آشپزخانه هستند.

ترکیب رنگ‌ها در کاشی شیشه‌ای

با استفاده از کاشی‌‌ شیشه‌ای مربعی شکل می‌توانید بخش‌های تو رفته دیوار آشپزخانه را به شکل زیبایی تزئین کنید. برای این منظور بهتر است از انواع رنگ‌های متضاد در کنار هم استفاده کنید تا سایه روشن زیبایی ایجاد شود. به طور مثال، می‌توانید از رنگ‌های خردلی، آبی و توسی در کنار هم بهره بگیرید. از کاشی‌‌ شیشه‌ای فقط برای دیوارهای آشپزخانه استفاده نمی‌کنند، می‌توانید زیر جزیره آشپزخانه را نیز با آنها دکور کنید. این کاشی‌ها خیلی سنگین نیستند و ایده خوبی برای استفاده زیر جزیره هستند. همه آن چیزی که درباره ی آجر شیشه ای باید بدانید ، کاشی‌هایی که اصولا در مکان‌های عمومی همچون مترو استفاده می‌شوند نیز می‌تواند برای استفاده در دیوارهای آشپزخانه ایده خوبی باشد. کاشی‌هایی به آبی روشن با دوغاب سفید باعث بهتر و بیشتر دیده شدن فضای آشپزخانه می‌شوند.

مشاهده انواع شیلنگ ویبراتور بادی

مشاهده انواع ماله موتوری

مشاهده انواع بتونییر

 

بازگشت به صفحه تمامی پست ها