شیلنگ ویبراتور چیست؟

2/3/2018 12:00:00 AM

شیلنگ ویبراتور چیست؟ شیلنگ ویبراتور یک ابزار ساختمانی است که از آن برای هواگیری بتن از آن استفاده می شود. شیلنگ ویبراتور ها و مجموعه ای از این قبیل ابزار ها توسط انواع تولید کنندگان برای برنامه های چندگانه ساخته  و طراحی شده اند.ویبراتورها برای اطمینان از اینکه حباب های موجود در بتن آزاد شوند استفاده میشوند. این به این معنی است که بعد از استفاده از آن  بتن باقی مانده قویتر میشود و ر پایان کار بتن به صورت کاملا صاف و صیقلی در می آید. این کاربرای ساخت و ساز امری ضروری است.

یک شیلنگ ویبراتور معمولی حدود 1000 بار در دقیقه گشتاور تولید میکند که توسط این نیروی ایجاد شده ساختار حباب های موجود در بتن شکسته شده و از بین میرود. درپایان کار وقتی به سطح بتن نگاه میکنید تفاوت آن با بتن معمولی که روی آن حباب های زیادی وجود دارد کاملا مشهود است.

 

 

این ابزار در طول ها های مختلف (2 متر تا 6 متر ) ساخته می شود تا برای تمامی امور بتوان از آن استفاده نمود.

 

نحوه استفاده از شیلنگ ویبراتور

نحوه استفاده از شیلنگ ویبراتور بسیار مهم است. استفاده از آن باید به صورت شیکل زیر باشد و آن را به صورت عمودی وارد بتن کنید زیرا اگر به صورت غیر عمودی وارد شود بازدهی آن کمتر خواهد بود.

زمان استفاده از شیلنگ ویبراتور بسته به اندازه و نوع بتن متفاوت است. اما به صورت معمول حداقل هر سطح از بتن باید یک دقیقه هواگیری شود و سپس سطح بعدی به آن اضافه گردد.

 

انتخاب یک شیلنگ ویبراتور

نخستین چیزی که باید در انتخاب یک شیلنگ ویبراتور مورد توجه قرار دهید اندازه پوکر آن می باشد که از 1 اینچ  تا 5 اینچ میباشد.  اندازه آن را باید با توجه به میزان بتنی که می خواهید هواگیری کنید انتخاب کنید. با توجه به این موضوع، بسیار مهم است که به انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب توجه کنید.

مشاهده انواع شیلنگ ویبراتور

 

بازگشت به صفحه تمامی پست ها